כל מה שצריך לדעת על פולין

פולין היא מדינה גדולה מאוד במזרח אירופה, השייכת לאיחוד האירופי. פולין גובלת בגרמניה במערב, בצ'כיה ובסלובקיה בדרום, באוקראינה ובבלארוס במזרח, ובליטא, ברוסיה ובים הבלטי בצפון. 
כלכלת פולין נשענת בעיקר על חקלאות, בזכות שטחה המישורי.
מיקומה הגיאוגרפי בצפון אירופה מעניקה לה מזג אויר קר מאוד בחורף ונעים עד חמים בקיץ.

מתי לבקר בפולין? תמיד נחמד לבקר בפולין.  
לכל עונה יש את הקסם שלה.

בחודשי החורף ניתן ליהנות מסקי בדרום פולין בעיירה המקסימה זאקפונה, ניתן לצאת לחופשת טרום חג המולד בורוצלב המקושטת ממש יפה לכבוד החג, ניתן ליהנות מחופשה עירונית קרה בורשה או בקרקוב. רק קחו בחשבון שהטמפרטורות בחורף יכולות להגיע הרבה מתחת לאפס – אז תארזו בהתאם. 

בחודשי הקיץ יש אפשרות לחופשת בטן גב בעיירות חוף כמו סופוט, לצאת לטייל בהרי הטטרה המרשימים של דרום פולין, ליהנות מאלפי האגמים בצפון פולין או לחגוג באחת הערים גדולות של פולין. בקיץ בדרך כלל נעים, אבל ימים גשומים יכולים להיות גם ביולי אוגוסט. בגלל התחממות הגלובלית, חודשי הקיץ בפולין יכולים להיות מאוד חמים! ועדיין לא בכל המקומות יש מזגנים, אפילו לא במלונות בדירוג של 5 כוכבים. לכן יש צורך לוודא זאת כשאתם מזמינים מקום לינה.

טיפים לנוסעים לפולין:

  • אובר (Uber) – אפליקציה שיכולה להוזיל עלויות נסיעות מאוד (תופסת למדינות נוספות בעולם). צריך להוריד את האפליקציה כבר בארץ כי נשלח SMS לאישור לפלאפון. נסיעות דרך אובר הן זולות לפעמיים משמעותית מנסיעה במונית. את המיקום צריך לציין כבר בהזמנת השירות ולכן מגשר על פערי שפה. לחצו כאן להורדה.
  • מוניות – לא לקחת בשום פנים ואופן מונית שאינה מחברה מסודרת (תעריפי הנסיעה כתובית על הדלת) שכן תמצאו עצמכם מתחילים נסיעה תעריף נמוך ומסיימים אותה במחיר גבוה בהגזמה. לשים לב כי מאפסים את המונה בתחילת הנסיעה.
  • סים מקומי – ניתן לרכוש בכל קיוסק כמעט, גם בחלק משדות התעופה יש קיוסקים שפתוחים 24/7 שניתן לקנות בהם כרטיס סים.
    עלות כרטיס היא מתחת ל-10 זלוטי וניתן להטעין לפי צורך.
  • תמיד תקחו אתכם מטריה! אנחנו יצאנו מהמלון ביולי כשבחוץ 30 מעלות וב-14:00 ניהיה קר מאוד,  גשום ומתחת ל-15 מעלות.
  • נוסעים בתחבורה ציבורית? לאתר שמרכז את התחבורה הציבורית בפולין: לחצו כאן.

מדריכי ערים בפולין

המטבע בפולין הינו זלוטי. 
הדרך הפשוטה ביותר לקנות זלוטי לטיול היא דרך Fly Money.
הזמינו מראש ובפשטות דרך האתר ואספו את המט״ח בנתב״ג, טרמינל 1 או 3 בדלפקי בנק הפועלים 24/7.
ניתן לשלם על המטבע גם בתשלומים.
להזמנה לחצו כאן.

כתבות על פולין